+38 (044) 339-90-90 || +38 (050) 418-59-99 || +38 (050) 059-50-75
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «БАЗОВІ НАВИЧКИ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХІРУРГІЇ» ДЛЯ ІНТЕРНІВ ТА СТУДЕНТІВ СТАРШИХ КУРСІВ

З 11 по 13 січня 2017 року в Центрі Хірургічних Інновацій проходив триденний семінар-практикум для інтернів і студентів старших курсів медичних вузів «Базові навички лапароскопічної хірургії».

Куратор курсу - Потапов Олексій Андрійович, співробітник кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО ім. П.Л.Шупика.

В роботі семінару взяли участь лікарі-інтерни, а також студенти з Києва, Львова та Дніпра.

Теоретична програма курсу включала наступні теми: «Основи лапароскопічної техніки», «Види ендоскопії - ригідна, гнучка, комбінована. Сучасний підхід до ендоскопічного лікування. Перспективи подальшого розвитку», “Tips and tricks сучасних лапароскопічних операцій”, «Лапароскопічна хірургія при невідкладних станах. Гострий живіт. Хірургія або гінекологія. Мультидисциплінарний підхід. (Гострий апендицит, перфоративні виразки, апоплексія яєчника, позаматкова вагітність).

Ситуаційні завдання на положення троакарів при виконанні базових оперативних втручаннях.

Відеокурс «Види хірургічних енергій, їх вплив на біологічні тканини, гемостаз в лапароскопічнїй  хірургії» і «Види лапароскопічних швів».

Також під час відео-сесії було проведено розбір основних лапароскопічних операцій в абдомінальній хірургії, розглянуті методи формування пневмоперитонеума, а також були розібрані основні помилки і можливі ускладнення на різних етапах лапароскопічних втручань.

Графік занять був вельми насиченим. Велику увагу було приділено практичним питанням і заняттям на тренажерах-симуляторах з відпрацюванням навичок володіння лапароскопічними  інструментами і формування інтракорпоральних вузлів.

В ході семінару курсанти мали можливість взяти участь в майстер-класі по лапароскопічній холецистектомії при хронічному і гострому холециститі в операційних НІХТ їм О.О. Шалімова  і асистувати провідним фахівцям у сфері мініінвазівной хірургії.

Під час VET LAB-практики учасники курсу тренувалися у формуванні пневмоперитонеума, розстановці троакарів, навігації камерою в черевній порожнині, маніпуляції інструментами, формуванні інтракорпоральних швів і моделюванні ходу операції при перфоративній виразці шлунка і ДПК, виконали холецистектомію, відпрацювали кліпування жовчної протоки на моделі, виконали нефректомію , крайову резекцію печінки і відпрацювали гемостаз при кровотечах з різних джерел.

Після закінчення курсу учасники отримали Сертифікати Центру Хірургічних Інновацій.

 

Бажаємо всім учасникам успіхів у подальшому навчанні і якнайшвидшого застосування отриманих навичок в роботі!

Задать вопрос менеджеру
Введите свое имя и номер телефона. Наш менеджер свяжется с Вами в ближайшее время!