+38 (044) 339-90-90 || +38 (050) 418-59-99 || +38 (050) 059-50-75
ТРИДЕННИЙ СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ІНТЕРНІВ ТА СТУДЕНТІВ «ІНТЕНСИВНИЙ БАЗОВЫЙ КУРС З ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХІРУРГІЇ»

З 1 по 3 серпня 2016 року в Центрі Хірургічних Інновацій проходив триденний семінар-практикум для інтернів і студентів старших курсів медичних вузів «Інтенсивний базовий курс з лапароскопічної хірургії». Куратор курсу - Потапов Олексій Андрійович, співробітник кафедри хірургії та судинної хірургії НМАПО ім. П.Л.Шупіка.

В роботі семінару взяли участь лікарі-інтерни, а також студенти з Києва, Львова та Краматорська.

Теоретична програма курсу містила  наступні теми: основи лапароскопічної техніки, обладнання операційної, види діагностичної та оперативної ендоскопії, особливості формування пневмоперитонеуму, види хірургічних енергій та їх вплив на біологічні тканини, гемостаз в лапароскопії, лапароскопічна хірургія при невідкладних станах, основи лапароскопічної герніології, базові поняття однопортової і транслюмінальної хірургії.

Графік занять був дуже насиченим. Велику увагу було приділено практичним питанням і заняттям на тренажерах-симуляторах з відпрацюванням навичок володіння лапароскопічними інструментами.

Під час відео-сесії було проведено розбір головних лапароскопічних операцій в абдомінальній хірургії, розглянуті методи формування пневмоперитонеуму, а також були розібрані типові помилки і можливі ускладнення на різних етапах лапароскопічних втручань.

Протягом семінару курсанти мали можливість взяти участь в майстер-класі з лапароскопічної холецистектомії в операційних НІХТ. Основна увага приділялась прикладним аспектам лапароскопічної холецистектомії. На запитання учасників семінару відповіли експерти інституту. Своїм досвідом роботи ділилися провідний науковий співробітник, к.мед.н. Кондратюк О.П. і старший науковий співробітник, к.мед.н. Косюхно С.В.

На практичних заняттях курсанти мали змогу працювати на унікальному тренажері для однопортової ендолюмінальної хірургії, на якому відпрацьовувались навички формування вузлів та шиття.

Після лекції інженера Центру Хірургічних Інновацій щодо видів енергій у відкритій і лапароскопічній хірургії курсанти випробували дію електрохірургічних інструментів на органокомплексах (печінка).

Під час VET LAB практики учасники курсу тренувались у формуванні пневмоперитонеуму, розстановці троакарів, навігації камерою в черевній порожнині, маніпуляції інструментами, формуванні інтракорпоральних швів; виконали етапи парціальної спленектомії, крайову резекцію печінки, виділення жовчного міхура.

По закінченні курсу його учасники отримали Сертифікати Центру, а також спеціалізовану літературу від НІХТ ім. О. Шалімова.

 

Команда Центру Хірургічних Інновацій дякує кураторові курсу Потапову О.А., лекторам і, особливо, співробітникам НІХТ к.мед.н. Кондратюку О.П. і к.мед.н. Косюхно С.В. за сприяння та допомогу у проведенні курсу і бажає всім його учасникам нових успіхів!

Задать вопрос менеджеру
Введите свое имя и номер телефона. Наш менеджер свяжется с Вами в ближайшее время!