+38 (044) 339-90-90
СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ «ХІРУРГІЧНА РЕЗЕКЦІЯ ПЕЧІНКИ» (ЕКСПЕРТ О.Г. КОТЕНКО)

27-29 березня 2019 року в Центрі хірургічних інновацій  відбувся оновлений триденний курс з хірургії печінки під керівництвом д.мед.н проф. Олег Котенко.

Курсанти відвідали спеціалізований цикл лекцій з тактики ведення хворих на хірургічну патологію печінки за сучасними доказовими стандартами підготований співробітниками відділу хірургії та трансплантації печінки та прочитаний к.мед.н. Федоров Денис.

В теоретичній частині курсу були детально розглянуті хірургічні аспекти лікування первинного та метастатичного раку печінки. 

На прикладах високотехнологічних оперативних втручаннь із застосуванням трансплантаційних технологій, що виконуються на базі НІХтаТ були висвітлені основні принципи судинних реконструкцій при складних пухлинних ураженнях.

Розглянуті та ілюстровані прикладами з досвіду клініки покази та переваги лапароскопічних резекцій печінки у пацієнтів із ранніми формами первинного раку печінки.

Окрема лекція Олександр Остапишен присвячена основам трансплантації частини печінки від живого родинного донора окреслила теперішній стан проблеми та досягнення в цій галузі.

Під час практичної частини курсанти отримали безпрецедентну змогу спостерігати за сучасною технікою виконання обширних резекційних втручаннь хворим із поширеними формами онкологічних захворюваннь печінки та отримати коментарі від провідних фахівців галузі.

В завершенні курсу учасниками були закріплені набуті під час навчання технічні навики виконання резекцій печінки з використанням всіх видів сучаної хірургічної енергії на тваринних моделях в VET-LAB.

Бажаємо всім успіхів в подальшій роботі.