+38 (044) 339-90-90
ІНТЕНСИВНИЙ КУРС ТЕМАТИЧНОГО УДОСКОНАЛЕННЯ ДЛЯ ЛІКАРІВ «ОСНОВИ ЛАПАРОСКОПІЧНОЇ ХІРУРГІЇ»

З 22 по 24 листопада 2017 р. у міжкафедральному практично-симуляційному навчальному центрі Одеського національного медичного університету пройшов перший інтенсивний курс тематичного удосконалення для лікарів «Основи лапароскопічної хірургії».

Наш навчальний центр об’єднує кафедри роботизованої та ендоскопічної хірургії, симуляційної медицини, акушерства та гінекології № 1 і загальної та військової хірургії.

В ході курсу  10 слухачів з Ужгороду та Одеси відвідували лекції, приймали участь у операціях в обох хірургічних відділеннях Багатопрофільного медичного центру Університетської клініки (оперували проф. Вансович В.Є, проф. Каштальян М.А., д.м.н. Малиновський А.В.), проходили практичний тренінг на віртуальному симуляторі LapMentor (Symbionics) та тренувальних боксах LapTrainer (LapSim) на кафедрі симуляційної медицини.

Інтенсивний курс, як це прийнято на аналогічних курсах у Європі, припускає роботу протягом 8-10 годин із залученням курсанта у всі види навчання. Наприклад, у перший день курсанти відпрацювали близько 3 годин на симуляторах, відвідали 3 операції та лише наприкінці дня прослухали лекцію. А у третій день всі курсанти самостійно на симуляторі  LapMentor вже могли виконати операції лапарароскопічної холецистектомії  від початку до кінця.

За підсумками цього курсу всі слухачі отримали сертифікати та оцінили  практичні навички та теоретичні знання, отримані в ході інтенсивного курсу, як дуже продуктивні.

Важливою особливістю проведеного курсу є асистування курсантів на операціях. Цю, загальноприйняту на аналогічних закордонних курсах, практику ми плануємо продовжувати у подальшому. Адже навчальний центр планує проведення базового інтенсивного курсу на регулярній основі, а також спеціалізованих курсів із залученням провідних фахівців нашого ВНЗ, київських та закордонних клінік.

Команда Центру Хірургічних Інновацій дякує куратору та лекторам за проведення насиченого та цікавого курсу і бажає всім його учасникам успіхів у подальшій роботі!