28 листопада 2014 року за ініціативи Всеукраїнської Асоціації Стерилізації та Дезінфекції, а також Всесвітньої Асоціації Стерилізації та Дезінфекції, при спонсорській підтримці компаній Soring, 3M, Ренессанс Медикал, Shulke, Калина, Симеста-Ваал, А-Профи, Ansel, BMT і MIELE Центр Хірургічних Інновацій (CSI), як технічний організатор, зібрав у Національному Інституті Хірургії та Трансплантології ім. О.О.Шалімова (м. Київ) близько 200 учасників науково-практичного семінару «Практичні аспекти інфекційного контролю та забезпечення належної роботи стерилізаційних відділень». Тлумачення та обговорення нових державних санітарних норм і правил, затверджених Наказом МОЗ №552 від 11.08.2014 р. «Дезінфекція, передстерилізаційне очищення й стерилізація медичних виробів в закладах охорони здоров’я».
Нагальність тематики була підтверджена великою кількістю учасників з різних регіонів України, в тому числі з Києва та області, Закарпаття, Львова, Херсона, Чернігова, Одеси, Миколаєва, Хмельницького, Рівного, Житомира, Дніпропетровська, Запоріжжя. Учасниками семінару стали лікарі-епідеміологи, завідуючі ЦСВ, лікарі-інфекціоністи, головні й операційні медичні сестри. З доповідями на семінарі виступили фахівці з України, Великобританії, Німеччини, Фінляндії та Литви. Впродовж дня учасники семінару мали змогу прослухати й прийняти участь в обговоренні тематичних повідомлень, отримати інформацію щодо виробів та ознайомитися з рекламною продукцією провідних виробників стерилізаційного обладнання та дезінфікуючих засобів, а також відвідати ЦСО Інституту ім. О.О.Шалімова.
На семінарі були представлені наступні доповіді:
1. «Профілактика нозкомінальних інфекцій у лікарняних закладах» - Кожан Н.Є., (Україна)
2. «Сучасний стан нормативної документації МОЗ України для хірургічних стаціонарів» - Івашко Г.М. (Україна)
3. «Вимоги щодо наявності системи управління якістю ДСТУ ISO 9001 у ЛПЗ вищого ступеню акредитації» - Рамазанова О.А. (Україна)
4. «Автоматичне передстерилізаційне очищення виробів медичного призначення в ЛПУ. Сучасний досвід» - Лабезнік Г.В. (Німеччина)
5. «Англійський досвід: централізація обробки ВМП та гнучких ендоскопів. Відповідність стандартам, впровадження системи якості» - Olga Sleigh (Великобританія)
6. «Стерилізація виробів медичного призначення багаторазового використання в ЛПУ. Класифікація виробів, вибір методу та режиму. Аналіз приказу МОЗ України № 552 від 11.08.2014 р.» - Сергєєв Г.В. (Україна)
7. «Сучасні пакувальні матеріали та пакування медичних виробів перед стерилізацією» - Juri Makinen (Фінляндія), Antanas Chikkauskas (Литва)
8. «Вибір миючих та дезінфікуючих засобів для автоматичного та ручного миття, в тому числі – гнучких ендоскопів» - Dr. Weigert (Німеччина), Прус С.Г. (Україна)
9. «Параметри контролю процесу стерилізації та якості передстерилізаційного чищення виробів медичного призначення» - Гареєв О.Л. (Україна)
10. «Лікарня майбутнього: концепція лікарні, що підлягає тотальній дезінфекції» - Білько Д.І. (Україна)
Учасники семінару визначили нові санітарні норми і правила МОЗ як актуальний та важливий документ для забезпечення сучасного рівня інфекційної безпеки пацієнта.
У 2015 році планується проведення аналогічного заходу у Львові.
Дата проведення наразі узгоджується.
Слідкуйте за новинами.